Odbudowa kości zęba

Do zaniku kości w obrębie jamy ustnej dochodzi najczęściej wskutek długotrwałej utraty uzębienia. Wtedy w kościach, które położone są w ścisłym sąsiedztwie utraconych zębów, zaczyna się proces zaniku, czyli tak zwanej atrofii. Na skutek tego kość czy to szczęki, czy żuchwy przestaje brać udział w codziennych czynnościach fizjologicznych, takich jak chociażby żucie. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku nieużywanej tkanki mięśniowej, zaczyna powoli zanikać. Występują też inne czynniki, które powodują zanik kości jamy ustnej. Są to np.: zapalenie dziąseł i kości spowodowane obecnością bakteryjnej płytki nazębnej, przebyte urazy. W LaDentica zajmujemy się zabiegami odbudowy kości zęba. Dzięki temu możliwe jest dalsze leczenie implantologiczne.

Negatywne skutki zaniku kości

Niestety, w momencie, gdy dojdzie do znacznego zaniku kości, niemożliwe staje się wprowadzenie implantów. Proces atrofii wpływa niekorzystnie na zmiany w kształcie szczęki i żuchwy (zmienia się wysokość i szerokość kości szczęki i żuchwy). Cierpią na tym osoby noszące protezy wyjmowane. Muszą borykać się z problemem korygowania kształtu protezy lub wymiany jej na nową. Kiedy dochodzi do większych zaników, zmienia się nawet wygląd twarzy człowieka. Usta i policzki zapadają się w charakterystyczny sposób. Z kolei żuchwa wysuwa się do przodu. Wiele osób, które boryka się z tym problemem, traci pewność siebie. Dlatego tak ważne jest dbanie o uzębienie. W naszym gabinecie rozwiążemy ten problem i sprawimy, że na nowo będziesz się uśmiechać.

Sterowana odbudowa kości szczęki

Jeśli utraciłeś zęby kilka lat temu lub doszło do tego wskutek poważnych zmian zapalnych, prawdopodobnie cierpisz z powodu uszkodzenia lub – co gorsza – ubytków kości. To z kolei stanowi przeciwwskazanie do zastosowania implantów zębowych. Aby móc wszczepić implant, niezbędne jest około 10 mm kości naturalnej. Co z tym zrobić? Na szczęście żyjemy w czasach, w których ubytek kości nie oznacza niemożliwości dalszego leczenia. W naszym gabinecie możliwa jest odbudowa kości szczęki. Jak to wygląda i na czym polega zabieg? Wykorzystuje się do niego materiały kościotwórcze oraz specjalne techniki zabiegowe. Połączenie tych dwóch rzeczy daje pacjentom nadzieję. Sterowana odbudowa kości polega na wprowadzeniu odpowiedniego materiału w miejscu ubytku kości. Zabieg jest bezbolesny. Można połączyć go i przeprowadzić razem z wszczepieniem implantów. Całkowity proces gojenia trwa około 6 miesięcy. Wszystko uwarunkowane jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Zobacz cennik usług

wróć.

Odbudowa kości

Umów się na wizytę

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Koszalinie

ul. Klifowa 7, 75-236 Koszalin

PN-CZW: 900-1900; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Bobolicach

ul. Pionierów 4/1, 76-020 Bobolice

PN,ŚR: 1200-1800; WT: 1400-1900; CZW: 800-1700

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Świeszynie

Świeszyno 22, 76-024 Świeszyno

PN-CZW: 800-1800; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.