Naprawa protez zębowych Koszalin

Odbudowują brakujące części korony zęba i bardzo często są alternatywą dla wypełnień kompozytowych czy koron protetycznych. Wykonuje się je w zębach po zakończeniu leczenia kanałowego, gdzie ubytek zębiny nie jest na tyle znaczny, aby konieczne było stosowanie korony. Onlay’e dostępne są zarówno jako wypełnienia z materiałów kompozytowych, porcelany, stosuje się także tzw. stopy szlachetne (np. złoto).

Podczas wielu lat intensywnego użytkowania, protezy ulegają uszkodzeniu. Najczęstsze zniszczenia protez to pękanie i utrata wprowadzonych zębów. Podatność protezy na uszkodzenia wzrasta wraz z odbudową protetyczną. Należą do nich nawyki żywieniowe, utrata pierwotnych właściwości materiału, z którego wykonano protezę, niewłaściwe utrzymanie protezy. W przypadku sytuacji, w której nasza proteza jest uszkodzona, pamiętaj, aby nie próbować jej samemu naprawiać. Naprawa protez zębowych w Koszalinie, to bardzo popularna usługa, którą można zlecić większości praktyk stomatologicznych. Nie jest to też droga usługa.

Dlaczego nie należy samodzielnie naprawiać protez zębowych?

Źle wykonana naprawa protezy, w szczególności w przypadku pęknięcia lub złamania, zmniejsza jej wytrzymałość i zwiększa ryzyko kolejnego złamania w wyniku normalnego użytkowania konstrukcji protetycznej. Dodatkowo może wystąpić problem niedopasowanej protezy, która po przyklejeniu nie dostosuje się właściwie do warunków anatomicznych naszej jamy ustnej i zacznie pękać, powodując zakłopotanie lub problemy z wymową. Należy również pamiętać, że użycie protezy klejonej może spowodować uszkodzenie narządu żucia. Naprawa protezy zębowej w Koszalinie musi być bezwzględnie przeprowadzona w laboratorium protetycznym, w odpowiednich warunkach i przez wykwalifikowaną osobę. Gwarantuje to trwałość i bezpieczeństwo użytkowania naprawianej protezy.

Jak zapobiegać uszkodzeniom protezy?

Chociaż nigdy nie można całkowicie zapobiec pęknięciu protezy, istnieje usługa, która może pomóc ją wzmocnić. Mowa o dodaniu wzmocnień na w protezach górnych. W przypadku protez dolnych stosuje się metalowy łuk, który zatopiony jest w akrylu. Jak dbać o protezy zębowe na co dzień? Utrzymanie dobrej higieny protez jest ważne, ponieważ wpływa nie tylko na estetykę, ale także na zdrowie i neutralny zapach jamy ustnej. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy, że nieoczyszczona proteza zmienia smak jedzenia, a przede wszystkim staje się idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i grzybów. Niestety, jedyną rzeczą, do której ograniczają się niektórzy pacjenci z protezami, jest wkładanie protezy do szklanki wody na noc. To błąd! Proteza wyjmowana wymaga dobrego czyszczenia po posiłkach, przynajmniej dwa razy dziennie. W tym celu należy stosować specjalne szczoteczki dwustronne do protez. Wskazany jest również wybór past do zębów dedykowanych do higieny protez zębowych. Dodatkowo warto stosować pasty oczyszczające oraz pudry dostępne w aptekach.

Zobacz cennik usług

wróć.

Wkłady koronowe inlay/onlay

Umów się na wizytę

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Koszalinie

ul. 1 Maja 22/1, 75-800 Koszalin

PN-CZW: 900-1900; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Bobolicach

ul. Pionierów 4/1, 76-020 Bobolice

PN,ŚR: 1200-1800; WT: 1400-1900; CZW: 800-1700

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Świeszynie

Świeszyno 22, 76-024 Świeszyno

PN-CZW: 800-1800; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.