Wybielanie zębów Koszalin

Wykonujemy wybielanie zębów w gabinecie lub wybielanie nakładkowe. Wybielanie zębów w gabinecie odbywa się na jednej wizycie i polega na tym, że najpierw zabezpieczane są dziąsła pacjenta, a następnie na zęby nakładany jest przez lekarza dentystę preparat wybielający o wysokim stężeniu. Przy wybielaniu nakładkowym najpierw od pacjenta pobierane są wyciski, a następnie technik dentystyczny wykonuje nakładki do wybielania. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje nakładki oraz preparat do wybielania. Pacjent samodzielnie nanosi preparat na nakładki w domu i nosi je najczęściej na noc, zgodnie ze wskazaniami lekarza dentysty.

Ciesz się pięknym, białym uśmiechem dzięki wybielaniu zębów.

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Piękny i zdrowy uśmiech jest naszą wizytówką. Z wiekiem, jak i na skutek różnych problemów z uzębieniem, może dochodzić do powstania przebarwień. Kluczowym aspektem do pozbycia się ich, jest ustalenie przyczyny i rozpoczęcie leczenia. Zabieg wybielania zębów jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem w walce z przebarwieniami. Warto zaznaczyć przy tym, że osoby, które chcą mieć bielsze zęby, często chcąc osiągnąć zamierzony efekt przez stosowanie drogeryjnych preparatów. Mogą one zmienić barwę szkliwa, ale nie będzie to efekt, który jest możliwy do osiągnięcia w gabinecie stomatologicznym. To w tym miejscu do wybielania zębów używa się profesjonalnego sprzętu, naświetlań i preparatów wybielających. Wybielanie zębów wykonywane jest w każdym mieście w Polsce, w tym również w Koszalinie.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu wybielania zębów?

Trzeba pamiętać o tym, że niestety nie każdy może poddać się zabiegowi wybielania zębów. Do głównych przeciwwskazań przy wybielaniu zębów należą m.in.: 

  • okres ciąży i karmienia piersią, 
  • niewyleczona próchnica, jak i nieszczelne wypełnienia w jamie ustnej, 
  • choroba przyzębia, paradontoza, 
  • nadwrażliwość zębów,
  • różnego rodzaju alergie: na środki chemiczne, nadtlenek wodoru czy nadtlenek karbamidu,
  • choroby nowotworowe,
  • epilepsja, 
  • zażywanie niektórych leków. 

Warto pamiętać, że wybielanie zębów, w tym również wybielanie zębów w Koszalinie, jest zabiegiem estetycznym, dlatego też na samym początku lekarz stomatolog musi ustalić, czy będzie on bezpieczny do przeprowadzenia. Jeśli specjalista stwierdzi, że ryzyko jest zbyt wysokie, zabieg nie będzie możliwy do wykonania w trosce o zdrowie pacjenta. 

Jakich zasad trzeba przestrzegać po wybielaniu zębów?

Przygotowując pacjenta do wybielania zębów, zawsze uświadamiamy go, iż sam zabieg nie gwarantuje mu oczekiwanego efektu. Schodząc z fotela dentystycznego po wybielaniu zębów, pacjent musi pamiętać o kilku zasadach, by utrzymać uzyskany efekt. Jest to w głównej mierze stosowanie białej diety. Chodzi o wyeliminowanie wszelkich potraw, które mogłyby zabarwić szkliwo. Tak restrykcyjną dietę najczęściej zaleca się stosować do 48 h po zabiegu. Dodatkowo nie można palić papierosów przez określoną ilość czasu. Wybielanie zębów, również w Koszalinie, pozwala odzyskać codzienny komfort i pewność siebie, dlatego warto skorzystać z takiej możliwości. Oczywiście bardzo ważna jest wcześniejsze badanie i konsultacja ze stomatologiem. Zapraszamy do naszego gabinetu na wizytę w celu ustalenia szczegółów!

wróć

Umów się na wizytę

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Koszalinie

ul. Klifowa 7, 75-236 Koszalin

PN-CZW: 900-1900; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Bobolicach

ul. Pionierów 4/1, 76-020 Bobolice

PN,ŚR: 1200-1800; WT: 1400-1900; CZW: 800-1700

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Świeszynie

Świeszyno 22, 76-024 Świeszyno

PN-CZW: 800-1800; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.