Stomatologia estetyczna to dział medycyny, który odpowiada za ładny wygląd zębów. Profesjonalny stomatolog potrafi trafnie ocenić wygląd zgryzu oraz dopasować takie rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie cieszenie się doskonałym, śnieżnobiałym uśmiechem, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Warto pamiętać o tym, że piękne, zdrowe zęby znacząco podnoszą pewność siebie. Co więcej, w dzisiejszych czasach wiele osób zwraca na to uwagę. Czasami, nawet mimo regularnego dbania o zęby, można mieć problem z ich wyglądem. Mogą to być przebarwienia, które są skutkiem picia kawy czy palenia papierosów. Idealnym rozwiązaniem będzie wtedy stomatologia estetyczna.

Co to jest stomatologia estetyczna?

Kluczowym celem stomatologii estetycznej jest poprawienie wyglądu zębów. Ten dział stomatologii pozwala na ocenę zaburzenia estetyki zębów. Profesjonalny lekarz stomatolog proponuje rozwiązania dopasowane do indywidualnego problemu, a następnie przedstawia plan leczenia. Stomatologia estetyczna to szereg działań, które prowadzą do uzyskania pięknego, śnieżnobiałego, zdrowego uśmiechu.

Stomatologia estetyczna – wykonywane zabiegi

Najczęściej wykonywanym zabiegiem w ramach stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Do wyboru jest kilka metod – wybielanie zębów w gabinecie bądź metodą nakładkową. W pierwszym przypadku zabieg odbywa się na jednej wizycie i polega na tym, że najpierw zabezpieczane są dziąsła pacjenta, a następnie na zęby nakładany jest przez lekarza dentystę preparat wybielający o wysokim stężeniu.

Alternatywą jest wybielanie nakładkowe. Jest to dłuższy proces, gdyż zajmuje 2-4 tygodni. Stomatolog estetyczny przygotowuje indywidualnie dopasowane nakładki na podstawie odcisku zgryzu. Następnie umieszcza się w nich specjalny żel wybielający, który dobiera lekarz. Zabieg przeprowadza się w domu, a wszelkich instrukcji udziela dentysta. Ważne jest, by przed rozpoczęciem wybielania, usunąć wszelkie ubytki.

W ramach stomatologii estetycznej często wykonuje się także licówki, czyli cienkie płatki wykonane z porcelany lub materiału kompozytowego. Naklejane są na brzydko wyglądający ząb. Wykorzystuje się je w przypadku złamania, trwałych przebarwień lub brzydkiego kształtu.

Popularnym zabiegiem jest również piaskowanie, czyli wyrzucanie drobinek piasku dentystycznego pod dużym ciśnieniem na zęby. Zabieg skutecznie usuwa kamień oraz powierzchniowe przebarwienia. Kolejno zęby są polerowane, co sprawia, że są nie tylko gładkie, ale także mniej podatne na osadzanie się różnego rodzaju substancji. Warto wykonywać piaskowanie przynajmniej raz w roku.

Dla kogo jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna jest przeznaczona dla każdego, kto ma problem z wyglądem własnych zębów. Może to być zarówno niewielki kompleks, jak brzydki kształt zęba, jak i większy problem, np. przebarwienia czy ciemny odcień. Najczęściej do stomatologa zgłaszają się osoby, którym zależy na zlikwidowaniu przebarwień lub wybielaniu zębów. Ta dziedzina dentystyki umożliwia szereg skutecznych rozwiązań.

Kiedy warto zainwestować w licówki zakładane w naszym gabinecie w Koszalinie?

Marzysz o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu, lecz dotychczas stosowane zabiegi nie pozwoliły Ci osiągnąć upragnionego efektu? W takim razie warto zastanowić się nad licówkami, które zakładamy m.in. w naszym gabinecie w Koszalinie. Oferujemy licówki porcelanowe i kompozytowe. Pierwsze doskonale sprawdzą się w przypadku pacjentów, którzy borykają się z nieestetycznymi przebarwieniami zębów, zmianą kształtu oraz długości korony zęba, diastemą oraz szparami między zębami czy genetycznymi wadami budowy tkanek zęba np. hipoplazją szkliwa. Natomiast na założenie licówek kompozytowych w naszym gabinecie w Koszalinie warto umówić się, gdy zauważysz przebarwienia w okolicy korony zęba powstałe w wyniku martwicy, wad rozwoju szkliwa bądź przez stosowanie farmakologii w dzieciństwie. Oprócz tego licówki kompozytowe nakładane przez nas w Koszalinie pozwalają na przeprowadzenie korekty zęba, złamań siecznego brzegu w przednim zębie czy zminimalizowania diastemy.

Zobacz cennik usług

wróć.

Stomatologia estetyczna

Umów się na wizytę

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Koszalinie

ul. Klifowa 7, 75-236 Koszalin

PN-CZW: 900-1900; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Bobolicach

ul. Pionierów 4/1, 76-020 Bobolice

PN,ŚR: 1200-1800; WT: 1400-1900; CZW: 800-1700

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Świeszynie

Świeszyno 22, 76-024 Świeszyno

PN-CZW: 800-1800; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.