Dentysta dziecięcy w  Koszalinie

Nasz gabinet stomatologiczny w Koszalinie, Świeszynie i Bobolicach jest miejscem, w którym każde dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo. Od lat dbamy o zdrowy i piękny uśmiech najmłodszych pacjentów, zwiększamy ich świadomość na temat higieny jamy ustnej i uczymy, jak chronić zęby przed próchnicą.

Stomatologia dziecięca to nasza specjalność!  Jakie usługi oferujemy?

Wypełnienia zębów mlecznych

Leczenie próchnicy jest konieczne również w przypadku zębów mlecznych. Bieżące uzupełnianie ubytków zminimalizuje ryzyko problemów z zębami stałymi i sprawi, że nasz maluch będzie mógł cieszyć się zdrowym i pięknym uzębieniem.

Z myślą o małych pacjentach zostały stworzone kolorowe wypełnienia Twinky Star. W zależności od preferencji mały pacjent może wybrać wypełnienie w swoim ulubionym kolorze, do wyboru ma:

 • złoty
 • srebrny
 • niebieski
 • różowy
 • zielony
 • pomarańczowy
 • cytrynowy

Różnokolorowe wypełnienia cieszą się dużą popularnością wśród maluchów. Emocje związane z kolorowym ząbkiem i rozmyślanie nad wyborem koloru wypełnienia sprawiają, że dziecko zapomina o stresie związanym z wizytą u dentysty i zabiegiem.

Lakierowanie zębów mlecznych

Lakierowanie zębów mlecznych to kolejny zabieg z zakresu stomatologii dziecięcej. Zabieg polega na pokryciu zębów specjalnym lakierem fluorowym. Celem przeprowadzenia lakierowania jest wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na demineralizację. Lakowanie jest zabiegiem profilaktycznym, który warto przeprowadzać dwa razy w roku.

Lakowanie

To zabieg, który zabezpiecza zęby przed próchnicą. Podczas zabiegu, za pomocą  specjalnego laku szczelinowego, uzupełniane są wszystkie bruzdy i zagłębienia na powierzchni zębów. Lakowanie sprawia, że resztki pokarmu nie gromadzą się w szczelinach zębowych, a to minimalizuje ryzyko powstania próchnicy.

Ekstrakcja zęba mlecznego

Zdarzają się sytuacje, gdy konieczne jest usunięcie zęba mlecznego ‒ między innymi ma to miejsce w przypadku bardzo dużych zaniedbań zęba. Doskonale wiemy, że taki zabieg jest stresujący dla małego pacjenta, dlatego skupiamy się na tym, by ekstrakcja była całkowicie bezbolesna i przebiegała w miłej, spokojnej atmosferze.

Higiena jamy ustnej

W naszym koszalińskim, świeszyńskim i bobolickim gabinecie stomatologicznym dla dzieci, koncentrujemy się nie tylko na wykonywaniu różnego typu zabiegów, ale także na profilaktyce. Przeprowadzamy przeglądy stanu uzębienia i uczymy najmłodszych  pacjentów, w jaki sposób szczotkować zęby i jak dbać o higienę jamy ustnej.

Dlaczego warto wybrać nasz gabinet stomatologiczny dla dzieci?

Dlaczego warto ze swoim dzieckiem odwiedzić właśnie nasz koszaliński gabinet stomatologiczny? Już wyjaśniamy!

 • Organizujemy wizyty adaptacyjne, podczas których dziecko oswaja się z gabinetem i poznaje swojego lekarza stomatologa.
 • Stosujemy znieczulenia, dzięki którym dziecko nie odczuwa podczas zabiegu żadnych dolegliwości bólowych.
 • Dzieci otrzymują od nas nagrody – naklejki dzielnego pacjenta.
 • W naszym gabinecie stomatologicznym dla dzieci zawsze panuje miła atmosfera.
 • Dbamy o wygodę i bezpieczeństwo małych pacjentów i zawsze dokładnie tłumaczymy im każdą kwestię.

Zapraszamy!

Umów się na wizytę

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Koszalinie

ul. Klifowa 7, 75-236 Koszalin

PN-CZW: 900-1900; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Bobolicach

ul. Pionierów 4/1, 76-020 Bobolice

PN,ŚR: 1200-1800; WT: 1400-1900; CZW: 800-1700

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Gabinet stomatologiczny
LaDentica w Świeszynie

Świeszyno 22, 76-024 Świeszyno

PN-CZW: 800-1800; PT: 800-1500

+48 94 ...[POKAŻ]+48 94 721 62 62

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.